21-22 Mayıs II. Pendik VALA GEDİK Özel Spor Oyunları

May
22

Gedik Üniversitesi, Pendik Belediye Başkanlığı ve Pendik Kaymakamlığı işbirliği ile II. Pendik VALA GEDİK Özel Spor Oyunları düzenleniyor.

21-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen II. Pendik VALA GEDİK Özel Spor Oyunları, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Gedik Holding Yönetim Kurulu ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik , ve Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Toplum temelli bir etkinlik olarak “II. Pendik VALA GEDİK Özel Spor Oyunları” spor aracılığı ile zihinsel engelli çocukları akranları ile bir araya getirmeyi, birlikte arkadaşlığı, rekabeti ve başarıyı deneyimlemelerine fırsat vermeyi, toplumsal statülerini yükselterek kabul görmelerini sağlamayı amaçlıyor. Oyunlara, “Aktifim Toplumun İçindeyim” projesi yararlanıcılarının yanı sıra Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinden,  Özel eğitim sınıflarından ve Özel eğitim okullarından 200 özel sporcu, Fethi Gemuhluoğlu ve Cemile Çopuroğlu Ortaokullarından aynı yaşlardaki 200 akranı ile birlikte katılıyor. Oyunlar motor aktivite, atletizm, futbol, voleybol, bocce, badminton ve cimnastik dallarında yarışmaların yanı sıra, eğlenceli fiziksel aktiviteleri de içeriyor.