50. Yılımızı Kutladık

Oca
7

Türkiye’nin önde gelen sanayi ve finans kuruluşu Gedik Holding 50. Yılını Kutladı.

Sektöründe 50. yılını kutlayan Gedik Holding, Cevahir Hotel Istanbul Asia’da verdiği davet ile tüm çalışanlarını bir araya topladı.

1000′ in üzerinde GEDİK çalışanının katıldığı davete, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hülya Gedik başta olmak üzere; Gedik Holding Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gedik Üniversitesi akademik ve yerel idarelerinin temsilcileri katıldı.

Konsepti ile büyük beğeni toplayan davette konuşma yapan Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hülya Gedik “2014 yılında da yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Büyüklüğümüze yakışır işler ve yatırımlar yapacağız. Bunun sonucunda Türkiye’deki üretim hacmimizi artırmayı planlıyoruz. Ayrıca yurt dışı yatırımları için araştırmalarımız devam ediyor. Bugün ihracat olarak 88 ülkeye ulaşmış olsak da Gedik’i daha da yukarılara taşıyabilmek adına yatırım fırsatlarını değerlendirmek istiyoruz. Şirketimizin son yıllarda yakaladığı pazar etkinliği, ciro ve yatırım gücü kabiliyetini de biraz daha yukarı taşımak ve Türkiye ekonomisine de katma değer yaratmak 50. yıldönümümüze yakışacaktır. Başarının altında yatan en önemli değer, güçlü bir ekip ve güçlü çözüm ortakları ile uyum içinde ve her zaman daha iyiyi hedefleyerek çalışmaktır” dedi ve konuşmasının ardından yarım asırlık süreçte GEDİK’ e sevgisi ve emeğiyle değer katan tüm çalışanlarına ödüllerini ve teşekkürlerini sundu.

Gedik Holding Onursal Başkanı Merhum Halil Kaya GEDİK’ in Türk Kaynak Endüstrisine kazandırdıkları ve başarılarından da bahsedilerek anıldığı davet, Halil Bey’ in hayatını anlatan “HALİL PAŞA” belgeselinin gösterimi sonrası 50. Yıl yemeği ve eğlence ile son buldu.

Gedik Holding: Türkiye’nin önde gelen sanayi ve finans kuruluşu

50. yılını kutlayan Gedik Holding, faaliyet alanları arasında kaynak, döküm, vana, robot, sermaye piyasaları, eğitim gibi pek çok sektörü katarak Türkiye’nin en köklü ve en saygın kurumları arasında yerini aldı.

Gedik Kaynak, Türkiye’de kaynak elektrot, tel, toz ürünleri ve kaynak makineleri üreten ve Türk Kaynak Sektöründe lider konumda yer alan bir firmadır. Günümüzde Gedik Kaynak, 90.000 ton/yıl üretim kapasitesi ile Avrupa’nın da en büyük üreticilerinden birisi. Ürünleri arasında, örtülü kaynak elektrotları, gazaltı, tozaltı ve özlü tip kaynak tellerinin yanı sıra redresörler, gazaltı, tozaltı inverter tip kaynak makineleri ve kaynak jeneratörleri sayılabilir. Şirket ayrıca, kaynak otomasyonu ve robot uygulamaları (GeKa Robot) konusunda, hem yurt içi hem de dış pazarlara ürün ve hizmet sunuyor.

Türkiye’nin ilk vana üreticilerinden biri olan, Gedik Döküm ve Vana, 1967 yılında ‘TERMO buhar Cihazi unvanıyla faaliyetlerine başladı ve 1991 yılında kum döküm, hassas döküm ve vana üretimi yapan entegre bir tesis haline geldi. Gedik Döküm ve Vana ürünleri, TSE, ISO 9001-2008, CE, GOST, Sepro, AD 2000-WO, AD 2000-HPO, BV and Turkish Lloyd gibi ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak üretiliyor.

Türkiye’nin önde gelen sanayi ve finans kurumları arasında yer alan Gedik Holding tarafından kurulan Gedik Üniversitesi, sanayi ve finans sektörüne hizmet verebilecek teori yanında pratiğe, iyi girişimci, yenilikçi, öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor ve öğrencilerin stajlarını, proje ve bitirme ödevlerini, sanayi, finans, sağlık ve spor alanlarındaki kuruluşlarda yapmalarını sağlayarak iş dünyası ile üniversite arasında köprü kuruyor.

[nggallery id=3]