Aktifim Toplumun İçindeyim Projesi Tanıtım ve Yaygınlaştırma Programı

Kas
12

Aktifim Toplumun İçindeyim; 0-24 yas arası engelli çocuk ve gençler için Fiziksel Aktivite Merkezi Projesinin tanıtım toplantısı 31 Ekim 2014’de Gedik Holding toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Gedik Üniversitesi, Pendik Belediyesi ve Pendik Kaymakamlığı işbirliği ile yürütülen proje, fiziksel aktivite yolu ile engelli bireylerin yaşam kalitesini arttırmayı hedeflerken diğer yandan proje yararlanıcılarının bireysel kapasitelerinin geliştirilmesi, fiziksel aktiviteye yönlendirilmeleri, kazandıkları hareket ve spor becerilerini serbest zaman etkinliklerine aktaracakları ortamların yaratılması, sosyal ilişkilerinin geliştirilmesini ve yaşam fırsatlarından eşit ve tam olarak yararlanabilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Türkiye’de ilk kez uygulanan bu proje, temelde sosyal dışlanmanın önlenmesine dönük önemli bir adım olmakla birlikte kalkınmanın temel unsuru olan insanın topluma katılmasını sağlamaya yöneliktir.aktifim-toplumun-icindeyim

Toplumun önemli bir kesimine hitap eden projenin, uygulanması kadar, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasının da ne kadar önemli olduğunun bilinciyle proje içerisinde aktif olarak yer alan Gedik Üniversitesi, sosyal sorumluluk projelerine verdiği önem ve bu konuda gerçekleştirdiği çalışmalarla ön plana çıkıyor.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Gedik Üniversitesi yöneticileri ve Gedik Holding yönetim kurulu üyeleri ile velilerin katılımında, proje Koordinatörü ve Gedik Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Dilara Özer’in proje tanıtımı ve önemi üzerine yaptığı konuşmayla başlayan toplantı, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, Gedik Holding Ceo’su Dr. Mustafa Koçak ve Pendik Kaymakamı Osman Tunç’un proje tanıtımı ve önemi üzerine yaptıkları konuşmalarla devam etti.

Açılış konuşmaları sonrası aktif yaşam merkezi sporcularının yaptıkları gösterilerle renk kattığı toplantı, tanıtım sunumu ve proje kapsamında gerçekleştirilen aktif yaşam merkezi ziyaretiyle sona erdi.