Kategori / Kurumsal Haberler

3. Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması Sonuçlandı

Ara
15

Ülkemizde kaynak konusunda nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, kaynak teknolojisinde farkındalık yaratmak ve gençleri bu alanda uzmanlaştırmaya teşvik etmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi, Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ve Gedik Kaynak Sanayi ve Ticaret AŞ. Arasında yapılan 09/10/2017 tarihli Protokol çerçevesinde ve Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Sponsorluğunda; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmî ve özel mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Metal Teknolojileri alanında öğrenim gören öğrencilerin katıldığı Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışmasının 3’cüsü düzenlendi.

Ülkemizde kaynak konusunda nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak ve gençleri bu alanda uzmanlaşmaya teşvik etmek üzere düzenlenen yarışma çerçevesinde İstanbul il genelinden 17 okuldan katılım gerçekleşti. 14 Aralık 2017 tarihinde  Gedik Holding’de yapılan ödül töreninde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Ercan, Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, Gedik Holding CEO’su Dr. Mustafa Koçak, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Prof. Dr. Ahmet Kesik, Üniversite Rektör Yardımcıları ve Dekanları ile yarışmaya katılan okul yönetici ve öğretmenleri hazır bulundu. Yarışmada dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenlere ödülleri törenle takdim edildi.

3.HALİL KAYA GEDİK KAYNAKÇILIK BECERİ YARIŞMASI’NDA DERECE GİRENLER:

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Ayhan Çetiner

Danışman Öğretmen: Oğuz Ekinci

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

Örfi Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Uğur Tepe

Danışman Öğretmen: Mehmet Tunç

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

İnönü  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Şafak Uğur Rüzgar

Danışman Öğretmen: Ziya Sarıbıyık

MANSİYON ÖDÜLÜ

Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Muhammed İmcik

Danışman Öğretmen: Bahtiyar Demir

Meme Sağlığı Farkındalığı ve Kadın Sağlığında Smear Testinin Önemi Hakkındaki Sunum Gerçekleştirildi

Kas
2

Meme sağlığı farkındalığını arttırmak ve kadın sağlığında smear testinin önemi konusunda bilgilendirmek amacıyla Özel Adatıp Hastanesi tarafından 02 Kasım 2017 tarihinde bir sunum gerçekleştirildi.

Bulgar Türk İş Adamları Toplantısı Gedik Holding ve İstanbul Gedik Üniversitesi Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Eki
30

Kartal Öz Balkangücü derneğinin organize ettiği Bulgar Türk iş adamları toplantısı 28 Ekim 2017 tarihinde Gedik Holding ve İstanbul Gedik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ayni zamanda spor kulübü olan dernek, kulübün Hülya Gedik yazılı bir formasını Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’e takdim etti.

M.E.B Mesleki Ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Ile İGÜN Arasında İş Birliği Protokolü

Eki
10

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Kaynak arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile İstanbul Gedik Üniversitesi arasında mesleki ve teknik eğitim kurumlarındaki metal teknolojisi alanı kaynakçılık dalı öğrencilerinin, mesleki bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, yaratıcı zekâ, bilimsel düşünme ve rekabet edebilme bilinciyle ilgi ve yetenekleri doğrultusunda araştırmaya yöneltmek ve alan öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine destek olmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolü Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, İstanbul Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dilara Fatoş Özer ve Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik imzaladı. Protokol kapsamında; Metal Aktif Gaz Kaynağı kategorisinde Halil Kaya Gedik Ulusal Kaynakçılık Beceri Yarışması düzenlenecek, yarışmada dereceye giren öğrenciler ile danışman öğretmenlerin tüm masrafları Gedik Holding bünyesinde Gedik Kaynak tarafından karşılanarak Avrupa ve dünya kaynakçılık yarışmalarına gönderilecek. Ayrıca; yarışmada dereceye giren öğrencilere İstanbul Gedik Üniversitesinde eğitim bursu verilecek, öğretmenlere iş başında eğitim düzenlenecek, atölye ve laboratuvarlar desteklenecek, öğrencilerin işletmelerde beceri eğitimi yapmalarına öncelik sağlanacak ve 25 öğrenciye başarı bursu verilecek.

Protokolün önemine değinen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, eğitim sisteminin odağında öğretmenin bulunduğunu vurgulayarak, “Öğretmenin bilgisini yenilemesi başarılı olmasını sağlayacaktır. Kendi alanında iş başı eğitim yapması da öğretmenleri bilgi yönünden güçlendirecektir. Bu nedenle atölye ve laboratuvarların desteklenmesini önemsiyoruz. Meslek liselerimizin tüm atölye ve laboratuvarlarında öğrencilerimizin modüler bir yapıda asgari düzeyde bilgi alsın istiyoruz. Üst bilgiyi de işletmelerde alsın istiyoruz. Bu nedenle işletmelere teşvik veriyoruz.” diye konuştu.

Detaylar için;

http://meb.gov.tr/m/haber/14690/tr

Gedik Kaynak İhracatın Yıldızı Seçildi

Eyl
19

ÇİP – Çelik İhracatçılar Birliği, ihracatta başarıya imza atan yıldız şirketleri 18 Eylül tarihinde Swiss Bosphorus Otel’de düzenlediği İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde ödüllendirdi.

Çelik İhracatçıları Birliği üyesi firmalar arasında 2016 yılı ihracat performansları dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Gedik Kaynak “En Çok Ülkeye İhracat Yapan Orta Ölçekli İhracatçılar” kategorisinde bu yıl da 1. Firma seçilerek “2016 İhracatın Yıldızı” ve şampiyonu oldu.

Törene T.C. Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Çelik İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, İMMİB Genel Sekreteri Armağan Vurdu ve Tim Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu katıldı.

Gedik Kaynak San ve Tic. A.Ş adına ödülü Gedik Holding CEO’su Dr. Mustafa Koçak aldı.

Japon Mitsubishi Firması ile Gedik Holding Arasında İşbirliği Görüşmeleri Gerçekleştirildi

Ağu
24

Gedik Holding olarak, Japon Mutsubishi firması ve Enerji Bakanlığına bağlı Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)’ın üst düzey yetkilileri ile Sinop’ta yapılması planlanan Nükleer santral çalışmalarında, Personel Eğitimi, Personel Belgelendirme, Tahribatlı ve Tahribatsız Muayene Hizmetleri, Kaynak, Döküm ve Vana sektörlerinde iş birliği yapılabilmesi için geniş kapsamlı görüşmeler gerçekleştirildi.

Onursal Başkanımız Merhum Halil Kaya Gedik’in Lisesinden Gedik Holding’e Ziyaret

May
24

Gedik Holding Onursal Başkanı Merhum Halil Kaya Gedik’in mezunu olduğu Uşak Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gedik Holding’i ziyaret etti.

23-24 Mayıs tarihleri arasında Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik tarafından misafir edilen öğrenciler hem İstanbul Gedik Üniversitesi’ni hem de teknik gezi kapsamında kaynak üretim tesislerini gezme şansı yakaladılar.

Uşak Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ve Öğretmenleri Merhum Halil Kaya Gedik’in lise karnesinin bir örneğini Hülya Gedik’e taktim ettiler.

 

Gedik Çalışanları Haftasonu Piknik Etkinliğinde Bir Araya Geldi

May
16

Gedik Holding’in çalışanları için düzenlediği piknik etkinliğinde, Gedik Kaynak ve Gedik Döküm ve Vana şirketlerinin çalışanları bir araya geldi.

14 Mayıs’ta düzenlenen piknikte bir araya gelen Gedik çalışanları gün boyunca devam eden etkinlikler, oyunlar ve yarışmalarla vakit geçirirken aynı zamanda yeşilin, tabiatın ve güzel havanın tadını çıkardılar.

Etkinlikler sonunda yarışmalarda ilk 3’e girenlere madalya ve çeşitli sürpriz hediyeler verildi.

Gedik Kaynak, Gedik Döküm ve Vana Çalışanları Anneler Günü dolayısıyla Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’e çiçek takdim ettiler.

Piknik’te Gedik Holding Geleneksel II. İş Sağlığı ve Güvenliği Çocuk Resim Yarışmasının kazananları da açıklandı. Yarışmada başarılı olan çocuklar ve aileleri ödüllerini Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik ve Asya Sadıkların elinden aldılar.

Gedik Holding Geleneksel II. İş Sağlığı ve Güvenliği Çocuk Resim Yarışmasının kazananları belli oldu

May
15

04-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında Gedik Holding Çalışanlarının çocuklarının katıldığı ödüllü Gedik Holding Geleneksel II. İş Sağlığı ve Güvenliği Çocuk Resim Yarışması gerçekleştirildi.

“Anne, Baba İşyerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemlerini Almayı Lütfen İhmal Etme!” konulu resim yarışmasında iş güvenliğinin önemini çocuklar çizdikleri resimler ile anlattılar.

Tüm Gedik Holding çalışanlarının çocuklarının katılabildiği yarışmanın kazananları seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Kazananlar ödüllerini tüm holding çalışanlarının 14 Mayıs 2017 tarihinde katıldığı Gedik Pikniğinde Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik ve Asya Sadıkların elinden aldılar.

Birincilik ödülünü çalışanlarımızdan Dilek Şat’ın oğlu Efe Şat, ikincilik ödülünü çalışanlarımızdan Halil Kuşaksızın oğlu Yasin Kuşaksız aldı. Üçüncülük ödülü ise çalışanlarımızdan Hasan Adanır’ ın oğlu Arda Hayri Adanır ve Sevim Açıkdilli’ nin kızı Beyzanur Açıkdilli arasında paylaştırıldı.

Ayrıca, yarışmaya resimleriyle katılan tüm çocuklara teşekkür belgesi verilerek bir sonraki yarışmaya da katılmaları konusunda cesaretlendirilerek teşvik edilmiştir.