İstanbul Gedik Üniversitesi Türkiye İnovasyon Haftasındaydı

Ara
7

İstanbul Gedik Üniversitesi, 3-5 Aralık tarihleri arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ekonomi Bakanlığının desteği ile bu yıl 4.’sü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na katıldı.

Hızlı bir tempoyla değişen dünyada, farkındalık yaratacak yeni fikirlerin paylaşıldığı Türkiye İnovasyon Haftası, insan yaşamının bütün alanlarını etkileyen bilim, inovasyon, teknoloji, tasarım, e-ticaret, girişimcilik, sıra dışı kadınlar, sinema, akıllı kentler, nanoteknoloji, müzik, tıp, siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerini ağırladı.

Yaklaşık 40.000 kişinin katıldığı Türkiye İnovasyon Haftası’na 2015 İstanbul’da bu yıl Hollanda da Hollanda Prensi Maurits van Oranje-Nassau ‘nun katılımında “partner ülke” olarak yer aldı.

Etkinlik kapsamında İnovasyon Şampiyonları Törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, stantları gezerek öğrencilerin eserlerine imza attı.

Türkiye İnovasyon Haftası İnovasyon Şampiyonları, İstanbul Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle ödüllerine kavuştu.

İnovasyon haftasında etkinlikleri dahilinde standında İstanbul Gedik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr. Murat Dilibal’ın koordinatörlüğünde Sualtı Robotikte Akıllı Gripper Sistemleri başlığında üniversite – sanayi işbirliğinde gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları ile sualtı robotikte hidrolik, pnömatik ve elektrik motor sistemlerinin yerini alacak çok amaçlı gripper prototipinin geliştirilmesi konuları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği standımızı T.C Ekonomi bakanı Mustafa Elitaş da ziyaret etti.