Vala Gedik Ödülleri “Siz Varsanız Engel Yok”

Haz
25

İstanbul Gedik Üniversitesi engelli bireylerin spor yolu ile topluma katılımına ve yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik katkıda bulunan kişi ve kurumları 24 Haziran’da Raffles İstanbul Otel – Zorlu Center’da düzenleyeceği Vala Gedik Ödülleri gecesinde ödüllendirilirdi.

Ülkemize yararlı hizmetlerde bulunmayı ilke edinmiş bir toplum gönüllüsü Vala Gedik anısına düzenlenen “Vala Gedik Ödülleri”, toplumda engelli bireylerin fiziksel aktivite aracılığı ile yaşam kalitelerini artırma konusunda farkındalığı geliştirmeyi amaçlamaktadır.

“Farklıyız ama eşitiz, birlikte daha güçlüyüz” mottosu ile bu yıl 2.’si gerçekleştirilen ödül töreni sanat, iş ve spor dünyasından çok sayıda ünlü ismi bir araya getirdi.  Törende ev sahibi olarak konuşan Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik konuşmasında“Biz hem bireyler hem de kurumlar arasındaki işbirliğine önem veriyoruz.  Kurucumuz Halil Kaya Gedik bu anlayışla Gedik Holding’in Pendik ilçesinde faaliyete geçtiği 1994 yılından bu yana Pendik Belediyesi ve Pendik Kaymakamlığı başta olmak üzere birçok kuruluşla yakın ilişkiler içinde olmuş, ortak çalışmalarda bulunmuştur.  Vala Gedik ise “Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı” nın kuruluşunda büyük rol oynayarak önce İstanbul’da, daha sonra Uşak’ta çok sayıda hem özel eğitim okulları hem de ilkokul, ortaokul ve liseler yaptırıp Türk halkına armağan etmiştir.  Biz de Halil Kaya Gedik ve Vala Gedik’den aldığımız bu misyonu aynı şekilde devam ettiriyoruz” dedi.

İstanbul Gedik Üniversitesi Vala Gedik Ödül Komisyonu tarafından her yıl verilen ödüller bu yıl medyadan, iş dünyasına, özel kurum ve kuruluşlardan, sivil toplum örgütleri ve sporculara kadar 14 farklı kategoride sahiplerini buldu.

Etkinlik Ödüllerin takdimi sonrası iftar yemeği ile devam etti.

Gecede Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun şampiyonalarında başarılı olan Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine de çeşitli ödüller takdim edildi.

Ödül Kategorileri ve Kazananlar:

Medya Ödülleri :

Yılın TV Kanalı Sports TV – Ahmet Gülüm (Sports Net Yön. Kur. Başkanı)

Yılın Gazetesi – FANATİK Necil Ülgen (Genel Yayın Yönetmeni) –Zafer Büyükavcı (Haber müdürü)

Yılın TV Programı – NTV Yeter ki İste – Sultan Arınır

Yılın Köşe Yazarı – Hüseyin Sakarya – Fanatik Gazetesi

Yılın Radyo Programı – NTV Radyo – Ayhan Aktaş

Engelli Sporuna En Çok Katkı Veren:

Yılın İş İnsanı;

Dilek Sabancı (Ödülü Hilal Yöney alacak)

Yılın Özel Kurumu; ELİG Lokmanhekim Gürkaynak Ortak Avukat Bürosu (Kurum adına ödülü Av. Gönenç Gürkaynak alacak)

Yılın Spor Kulübü; 

İstanbul Okçuluk Gençlik Spor Kulübü (Ödülü Meral Gazoz, Metin Gazoz kulüp adına alacak)

Göreneller Görme Engelliler Spor Kulübü –  Hüseyin Polga (Teknik Direktör)

Yılın Sivil Toplum Örgütü;

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı – Osman Akdemir (Spor Genel Koordinatörü)

Türkiye Özel Olimpiyatlar – Mehmet Civelek (Başkan)

Yılın Özgün Projesi; 

Baldaya – Özel Sporcular için Ballhanding Dans Yarışması ile;

Yrd. Doç Dr. Gonca İnce (Adana Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi)

Gölcük Vizyon 23  Engelliler Aktif Yaşam ve Rehberlik Projesi ile;

Doç Dr. Menşure Aydın  (Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi)

Yılın Gönüllüsü;

Beysun Aslan İlalan (Şampiyonlar kulübü kurucusu; Görme engelli çocuklar ile beraber koşan gönüllü grubunun lideri)

Yılın Sporcusu; 

Ege Deniz (Ebeveyn desteği ve spor yolu ile otizmin ağır etkileri ile nasıl başa çıkıldığının mükemmel bir örneği)

Yılın Kurum Ödülü; 

Özel Sporcular Spor Federasyonu – Birol Aydın (Federasyon Başkanı)

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu – Arif Ümit Uztürk (Federasyon Başkanı)

İşitme Engelliler Spor Federasyonu – Kerim Vural  (Federasyon Başkanı)

Görme Engelliler Spor Federasyonu – Abdullah Çetin  (Federasyon Başkanı)

Vala Gedik Özel Ödülü;

Dr. Salih Kenan Şahin (Pendik Belediye Başkanı)

Osman Tunç  (Pendik Kaymakamı)

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONUNUN ŞAMPİYONALARINDA BAŞARILI OLAN

ÖDÜL ALAN GEDİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ

 

KICKBOKS TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA

Türkiye 2.’si Esra Kavakyanı

Türkiye 2.’si Bilgenur Sarıtaş

Türkiye3.’sü Tanem Dalsız

 

WUSHU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’DA

Türkiye 1.’si Bilgenur Sarıtaş

Türkiye 2.’si Esra Kavakyanı

Türkiye 3.’sü Onur Altun

Türkiye 3.’sü Tanem Dalsız

MUAY THAI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Türkiye 2.’si Tanem Dalsız

3 spor dalının da milli takım antrenörü Erdal Mırat

TAEKWONDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Öğr. Gör. Hakan Özalp antrenörlüğünde Türkiye 2.’si Bilgenur Sarıtaş

BOKS TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Öğr. Gör. Onur Akar antrenörlüğünde Türkiye 3.’sü Timur Çınar

PLAJ VOLEYBOLU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Antrenör Yard. Doç. Dr. Abdullah Paşaoğlu ile

Yard. Antrenör Arş. Gör. Serra A. Çakar antrenörlüğündeTürkiye 1.’ciliği

Berk Bilgin

Ali Berke Sağır

Halil Dolaşık

RKİYE BÜYÜKLER KARATE ŞAMPİYONASI-AVRUPA BÜYÜKLER KARATE ŞAMPİYONASI

Türkiye 1.’liği ve Avrupa takım 2.’liği ile Büşra Şeyda Turan

 

TÜRKİYE BÜYÜKLER HALTER ŞAMPİYONASI

Türkiye 1.’ciliği ile Sümeyye Kentli

 

FUTBOL TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Arş. Gör. Serkan Esen’in antrenörlüğünde Türkiye Triple 3.’lüğü

Yunus Emre Terzi

Kadir Adıgüzel

Sinan Daştan

Erçe Şahin

Gökhan Gültepe

KORFBOL TAKIMIMIZ 1. LİG   TÜRKİYE 1. OLUP SÜPER LİGE YÜKSELMİŞTİR

Aziz Şentürk antrenörlüğünde;

Gizem Kılıç

İrem Sirekbasan

Barış Atak

Fırat Tunçel

Bengü Betül Demircioğlu

Elif Demirtaş

Erdem Çalışkan

Ali Berk Pişkinsoy

Orhun Babaoğlu

Uzay Özkurt

Önay Özkurt

Gizem Gamze Çelebi

Tuğba Akcura

Emre Can Teke

Ecesu Karaşehirli

VÜCUT GELİŞTİRME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI-AVRUPA VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI

Türkiye 2.’liği Avrupa 6.’lığı ile Şahin Sarıoğlu